Sambo. MOQ sovrini uchun o‘tkazilgan musobaqa yakunlandi

0
171
marta ko‘rilgan.

18.03 Kuni Toshkentdagi “Universal” sport saroyida sambo bo‘yicha MOQ sovrini uchun o‘smirlar o‘rtasida O‘zbekiston chempionati bo‘lib o‘tdi.

Musobaqada Respublikamizning turli xududlaridan 150 nafardan ziyod yosh sportchi sovrinli o‘rinlar uchun kurash olib bordi.

Qiziqarli va keskin kurashlarga boy o‘tgan bahslarda sovridorlar ro‘yxati quyidagicha ko‘rinish oldi:

O‘g‘il bolalar:

-52kg:

1-o‘rin: Islom Ixmedjanov (Toshkent)
2-o‘rin: Saidabbos Bobonov (Samarqand)
3-o‘rinlar: Fazliddin Abdurahmonov (Toshkent), Sattor Ergashev (Samarqand)

-57kg:

1-o‘rin: Sirojiddin Anorqulov (Toshkent viloyati)
2-o‘rin: Mirfayz Asrorov (Samarqand)
3-o‘rinlar: Fatxiddin Abduxalimov (Samarqand), Firdavs Najmiddinov (Toshkent)

-62kg:

1-o‘rin: G‘ofur Aktamov (Navoiy)
2-o‘rin: Bekzod Abdiraimov (Toshkent viloyati)
3-o‘rinlar: Amir Hojimamatov (Namangan), Azizbek Ochilov (Toshkent)

-68kg:

1-o‘rin: Hayrullo Mo‘minov (Buxoro)
2-o‘rin: Elbek Rahimov (Buxoro)
3-o‘rinlar: Ilhom Otaboyev (Xorazm), Qahramon Saidov (Toshkent)

-74kg:

1-o‘rin: Ro‘zmat Jo‘rayev (Toshkent)
2-o‘rin: Nodir Asrorov (Samarqand)
3-o‘rinlar: Timur Xudoyqulov (Toshkent), Sherbek Ro‘ziyev (Toshkent)

-82kg:

1-o‘rin: Jamshid Telmaniy (Toshkent)
2-o‘rin: Elyor Hojimamatov (Samarqand)
3-o‘rinlar: Tohir Asrorov (Samarqand), Xudoyor Rahimov (Toshkent)

-90kg:

1-o‘rin: Kamoliddin Holmamatov (Toshkent)
2-o‘rin: Nodir Mirholiqov (Toshkent viloyati)
3-o‘rinlar: Jasur Mahmatqulov (Toshkent), Aziz Xotamov (Toshkent)

-100kg:

1-o‘rin: Parviz Halimov (Samarqand)
2-o‘rin: Oybek Qodirov (Toshkent viloyati)
3-o‘rin: Qodir Hurramov (Toshkent)

+100kg:

1-o‘rin: Nurbek To‘rayev (Buxoro)
2-o‘rin: Behruz Turdiyev (Buxoro)
3-o‘rinlar: Jamshid Atajonov (Toshkent), Orzimurod Nurov (Samarqand)

Qizlar:

-48kg:

1-o‘rin: Madina Turg‘unboyeva (Namangan)
2-o‘rin: Shahzoda Valiyeva (Toshkent)
3-o‘rinlar: Madina Salohiddinova (Surxondaryo), Sarvinoz Karimqulova (Toshkent viloyati)

-52kg:

1-o‘rin: Komila Nurova (Buxoro)
2-o‘rin: Aziza Xonto‘rayeva (Toshkent)
3-o‘rinlar: Lyubov Kalganova (Toshkent), Aynura Reimbayeva (Qoraqalpog‘iston)

-56kg:

1-o‘rin: Zarnigor O‘rmonova (Andijon)
2-o‘rin: Madina Qurbonjonova (Toshkent)
3-o‘rinlar: Nazokat Vohidova (Toshkent), Shohista Nazarova (Surxondaryo)

-60kg:

1-o‘rin: Juldos Mustafoyeva  (Qoraqalpog‘iston)
2-o‘rin: Shirinoy Xurkinova (Toshkent)
3-o‘rinlar: Sarvinoz Jo‘rayeva (Namangan), Gulzaroy Mamunbekova (Andijon)

-64kg:

1-o‘rin: Mahliyo Mannonova (Toshkent) 
2-o‘rin: Nozima Mahmudova (Toshkent)
3-o‘rinlar: Munira Boyxurozova (Samarqand), Nigora Zulfiqorva (Toshkent)

-68kg:

1-o‘rin: Nilufar Davletova (Toshkent)
2-o‘rin: Sarvinoz Esanova (Samarqand)
3-o‘rinlar: Klara Darmenbaeva (Qoraqalpog‘iston), Madina Salohiddinova (Andijon)

-72kg:

1-o‘rin: Malika Xodixonova (Samarqand)
2-o‘rin: Aziza Muhammedjonova (Toshkent)
3-o‘rinlar: Nozima Siddiqova (Toshkent), Gulchexra Mamanova (Andijon)

-80kg:

1-o‘rin: Madina Fayziboyeva (Toshkent viloyati)
2-o‘rin: Viktoriya Ozdayeva (Jizzax)
3-o‘rinlar: Salomat Ko‘chimova (Samarqand), Mehroj Qurbonova (Andijon)

+80kg:

1-o‘rin: Feruza Yusupova (Andijon)
2-o‘rin: Sabrina Qo‘ldosheva (Navbahor)
3-o‘rinlar: Renata Immatova (Surxondaryo), Shaxlo Tursunova (Buxoro)

Hali ko‘plab sport turlari bo‘yicha Milliy olimpiya qo‘mitasi sovrini uchun musobaqalar tashkil qilinadi. Jumladan, suv sporti, gandbol, ushu, yengil atletika, voleybol, sport kurashlari, karate, og‘ir atletika, trampolin, boks, eshkak eshish, basketbol 3×3, badminton, qilichbozlik, dzyudo, kurash, taekvondo kabi sport turlarida terma jamoalar uchun munosib nomzodlar saralab olinadi.

 

Manzil: O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi matbuot xizmati

Yoyish

MULOHAZA BILDIRISH

Mulohaza kiritilmadi!
Ismi sharifingizni kiriting.