Самбо. МОҚ соврини учун ўтказилган мусобақа якунланди

0
104
марта кўрилган.

18.03 Куни Тошкентдаги “Универсал” спорт саройида самбо бўйича МОҚ соврини учун ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди.

 
Мусобақада Республикамизнинг турли худудларидан 150 нафардан зиёд ёш спортчи совринли ўринлар учун кураш олиб борди.
 
Қизиқарли ва кескин курашларга бой ўтган баҳсларда совридорлар рўйхати қуйидагича кўриниш олди:
 
Ўғил болалар:
 
-52кг:
 
1-ўрин: Ислом Ихмеджанов (Тошкент)
2-ўрин: Саидаббос Бобонов (Самарқанд)
3-ўринлар: Фазлиддин Абдураҳмонов (Тошкент), Саттор Эргашев (Самарқанд)
 
 
-57кг:
 
1-ўрин: Сирожиддин Анорқулов (Тошкент вилояти)
2-ўрин: Мирфайз Асроров (Самарқанд)
3-ўринлар: Фатхиддин Абдухалимов (Самарқанд), Фирдавс Нажмиддинов (Тошкент)
 
 
-62кг:
 
1-ўрин: Ғофур Актамов (Навоий)
2-ўрин: Бекзод Абдираимов (Тошкент вилояти)
3-ўринлар: Амир Ҳожимаматов (Наманган), Азизбек Очилов (Тошкент)
 
 
-68кг:
 
1-ўрин: Ҳайрулло Мўминов (Бухоро)
2-ўрин: Элбек Раҳимов (Бухоро)
3-ўринлар: Илҳом Отабоев (Хоразм), Қаҳрамон Саидов (Тошкент)
 
-74кг:
 
1-ўрин: Рўзмат Жўраев (Тошкент)
2-ўрин: Нодир Асроров (Самарқанд)
3-ўринлар: Тимур Худойқулов (Тошкент), Шербек Рўзиев (Тошкент)
 
 
-82кг:
 
1-ўрин: Жамшид Телманий (Тошкент)
2-ўрин: Элёр Ҳожимаматов (Самарқанд)
3-ўринлар: Тоҳир Асроров (Самарқанд), Худоёр Раҳимов (Тошкент)
 

-90кг:
 
1-ўрин: Камолиддин Ҳолмаматов (Тошкент)
2-ўрин: Нодир Мирҳолиқов (Тошкент вилояти)
3-ўринлар: Жасур Маҳматқулов (Тошкент), Азиз Хотамов (Тошкент)
 
 
-100кг:
 
1-ўрин: Парвиз Ҳалимов (Самарқанд)
2-ўрин: Ойбек Қодиров (Тошкент вилояти)
3-ўрин: Қодир Ҳуррамов (Тошкент)
 
 
+100кг:
 
1-ўрин: Нурбек Тўраев (Бухоро)
2-ўрин: Беҳруз Турдиев (Бухоро)
3-ўринлар: Жамшид Атажонов (Тошкент), Орзимурод Нуров (Самарқанд)
 
Қизлар:
 
-48кг:
 
1-ўрин: Мадина Турғунбоева (Наманган)
2-ўрин: Шаҳзода Валиева (Тошкент)
3-ўринлар: Мадина Салоҳиддинова (Сурхондарё), Сарвиноз Каримқулова (Тошкент вилояти)
 
 
-52кг:
 
1-ўрин: Комила Нурова (Бухоро)
2-ўрин: Азиза Хонтўраева (Тошкент)
3-ўринлар: Любовь Калганова (Тошкент), Айнура Реимбаева (Қорақалпоғистон)
 
 
-56кг:
 
1-ўрин: Зарнигор Ўрмонова (Андижон)
2-ўрин: Мадина Қурбонжонова (Тошкент)
3-ўринлар: Назокат Воҳидова (Тошкент), Шоҳиста Назарова (Сурхондарё)
 
 
-60кг:
 
1-ўрин: Жулдос Мустафоева  (Қорақалпоғистон)
2-ўрин: Шириной Хуркинова (Тошкент)
3-ўринлар: Сарвиноз Жўраева (Наманган), Гулзарой Мамунбекова (Андижон)
 
 
-64кг:
 
1-ўрин: Маҳлиё Маннонова (Тошкент) 
2-ўрин: Нозима Маҳмудова (Тошкент)
3-ўринлар: Мунира Бойхурозова (Самарқанд), Нигора Зулфиқорва (Тошкент)
 
 
-68кг:
 
1-ўрин: Нилуфар Давлетова (Тошкент)
2-ўрин: Сарвиноз Эсанова (Самарқанд)
3-ўринлар: Клара Дарменбаева (Қорақалпоғистон), Мадина Салоҳиддинова (Андижон)
 
 
-72кг:
 
1-ўрин: Малика Ходихонова (Самарқанд)
2-ўрин: Азиза Муҳаммеджонова (Тошкент)
3-ўринлар: Нозима Сиддиқова (Тошкент), Гулчехра Маманова (Андижон)
 
 
-80кг:
 
1-ўрин: Мадина Файзибоева (Тошкент вилояти)
2-ўрин: Виктория Оздаева (Жиззах)
3-ўринлар: Саломат Кўчимова (Самарқанд), Меҳрож Қурбонова (Андижон)
 
 
+80кг:
 
1-ўрин: Феруза Юсупова (Андижон)
2-ўрин: Сабрина Қўлдошева (Навбаҳор)
3-ўринлар: Рената Имматова (Сурхондарё), Шахло Турсунова (Бухоро)
 
Ҳали кўплаб спорт турлари бўйича Миллий олимпия қўмитаси соврини учун мусобақалар ташкил қилинади. Жумладан, сув спорти, гандбол, ушу, енгил атлетика, волейбол, спорт курашлари, каратэ, оғир атлетика, трамполин, бокс, эшкак эшиш, баскетбол 3х3, бадминтон, қиличбозлик, дзюдо, кураш, таэквондо каби спорт турларида терма жамоалар учун муносиб номзодлар саралаб олинади.
 
Ёйиш

МУЛОҲАЗА БИЛДИРИШ

Мулоҳаза киритилмади!
Исми шарифингизни киритинг.