Vladimir Putin, Rossiya Federatsiyasi Prezidenti
Muhtaram Prezident janoblari!
Oʻzbek xalqining anʼanaviy Navroʻz bayrami munosabati bilan Xitoy hukumati va xalqi nomidan hamda shaxsan oʻzimdan Sizni, Oʻzbekiston hukumati va xalqini samimiy muborakbod etaman.
Ming yillik tarixga ega Navroʻz bahor kelishi va tabiat uygʻonishini ifodalab, oʻzbek xalqining baxtli hayotga, el-yurt birligiga va ravnaqiga intilishini aks ettiradi.
Oʻtgan yil iyul oyida Ostonada boʻlib oʻtgan ShHT sammiti doirasidagi samimiy va doʻstona uchrashuvimizda Xitoy-Oʻzbekiston munosabatlari va turli sohalardagi hamkorlikni yanada rivojlantirish boʻyicha muhim kelishuvlarga erishdik, ikki tomonlama aloqalarning yangi yoʻnalishlarini belgilab oldik.
Erishilgan kelishuvlarimiz samarali amalga oshirilayotgani, ikki davlat oʻrtasidagi oʻzaro manfaatli hamkorlik izchil mustahkamlanib, eʼtiborga loyiq natijalar berayotganini mamnuniyat bilan taʼkidlayman.
Men Xitoy-Oʻzbekiston munosabatlarini rivojlantirishga katta ahamiyat beraman va yaqin doʻstligimizni yuksak qadrlayman.
Siz bilan birgalikda barcha sohalardagi hamkorlikni ilgari surish, Xitoy va Oʻzbekistonning yagona taqdir hamjamiyatini barpo etish ishlarini boyitish uchun harakat qilishga tayyorman.
Fursatdan foydalanib, Sizga, Janobi Oliylari, mustahkam sogʻlik, oilaviy baxt-saodat, davlat rahbari sifatidagi masʼuliyatli faoliyatingizda muvaffaqiyatlar, doʻst Oʻzbekiston xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik, bardavom taraqqiyot va farovonlik tilayman.
Si Szinpin, Xitoy Xalq Respublikasi Raisi
Amerika Qoʻshma Shtatlari xalqi nomidan Sizni va butun Oʻzbekiston xalqini ajoyib Navroʻz ayyomi bilan tabriklayman. Bu barcha uchun tinchlik, farovonlik va yangilanish bayramidir.
Mamlakatlarimiz oʻrtasida mustahkam rishtalar oʻrnatilayotganligini yuksak qadrlayman va Sizning izchil islohotlar dasturingizni olqishlayman. Savdo aloqalarimizni kengaytirish va zamonamizning eng yirik muammolarini hal etish yoʻlida hamkorlik qilishni intiqlik bilan kutaman.
Buyuk davlatlarimiz ravnaq sari intilayotgan bir paytda, Amerika Qoʻshma Shtatlari Oʻzbekistonning suvereniteti, mustaqilligi va hududiy yaxlitligini doimo qoʻllab-quvvatlashga sodiq boʻlib qoladi.
Navroʻz muborak!